Naší působnosti a služeb můžete využít po celé ČR


Půjčovna a pronájem odvlhčovačů a vysoušečů vlhkosti, zdiva. Odstranění vlhkosti z havárie vody.
Stavební činnost na klíč. Okamžitý zásah zavezení vysoušečů na místo.

Na kontaktní mobilní číslo 608 513 427 možno volat 24 hodin denně včetně víkendů Naše služby a realizace jsou po celé ČR

VYSOUŠENÍ ZDIVA MIKROVLNNOU TECHNOLOGIÍ

 Tato technologie, je určena k rychlému vysoušení zdiva. Mikrovlnné vysoušení neodstraňuje příčinu vlhkosti, ale její důsledek. Nicméně pro ty, kteří chtějí mít suché stěny okamžitě (během hodin max. dnu) system, je tato technologie jedinečnou možností být v suchém ihned.

Oproti jiným mnohonásobně časově náročnějším technologiím, jež vysušují zdivo hlavně z povrchu, je tato technologie mikrovlnného vysoušení zdiva specifická v tom, že energie prostupuje celým zdivem, vytlačuje vodu ve směru záření (část je odpařována) a po aplikaci je zdivo bez vlhkosti na povrchu i uvnitř.

Touto metodou zkrátíme dobu nutnou k vysoušení zdiva oproti běžným metodám z řádů týdnů, měsíců nebo i let na dny,popř. i hodiny. Pomocí mikrovln lze vysoušení provádět do tloušťky zdiva až 1m.

Jasnou výhodou je tedy rychlost a účinnost. V tomto ohledu se s touto metodou nedá srovnat žádná jiná technologie- např. vysoušení kondenzačními nebo teplovzdušnými stroji trvá déle s podobnými vysledky a levněji. V dněšní uspěchané době je možné mít vše okamžitě, proto jsou i technologie, které to umažňují. Jedna věc je však vlhkost odstranit a druhá věc je zjistit příčinu a provést taková opatření, aby se problém neopakoval. A zde nastupuje odborná znalost profesionálních stavěbních techniků, kteří s Vámi problém budou řešit (bezplatné konzultace volejte NONSTOP),

Mikrovlnné vusušování zdiva je velmi vhodné při náhlých událostech, např. zátopy, povodně a havárie - kde se klade hlavní požadavek na rychlost a co nejmenší zásahy do již obývaných objektů.

Na místě změříme přístroji okamžitou procentuální vlhkost stěn, dle jednoduchého vzorce spočítáme množství vlhkého zdiva v m3 , určíme nasazení počtu generátorů a dobu potřebnou k vysoušení zdiva na přípustnou normu vlhkosti stěny (t.j. Do 4 -5% (skutečný obsah vody) = do 10 – 19 % WME odporové měření – poměrný obsah vody vůči objemové hmotnosti stavebních materiálů)).

Působením mikrovln nedochází k žádným fyziologickým změnám materiálu, tyto jej nijak nepoškozují a ten si i nadále zachovává své obvyklé vlastnosti. Taktéž obavy o narušení statiky budov jsou dle výzkumů a atestů státních zkušeben neopodstatnělé a zbytečné.

mikrotechnologie 3

Cena za mikrovlnné vysoušení zdiva

Můžeme zde uvést pouze orientační cenu za použití této technologie, neboť se liší typem zdiva, jeho tloušťkou, rozsahem postižení atd...Nicméně lze říct, že cena se pohybuje cca 1.200,- Kč za 1m3 zdiva. Toto se vypočítává tloušťkou stěny m x m výškou vlhkosti od země. Nicméně lze takto vysoušet jen exponované prostory ve Vašem domě - např. ložnice nebo dětský pokoj, kde plísně a vlhkost vážně narušují zdraví Vás a Vašich blízkých.

Mikrovlnnou technologií lze velice úspěšně ničit houby a plísně

Plísně a houby vyskytující se na dřevě, ale i zdivu. Jelikož tyto organismy tvoří až z 90% buňky obsahující vodu, pohlcují mikrovlny rychleji než okolní materiál. Molekuly vody v buňkách jsou rozkmitány kinetickou energií, jsou zahřívány a hynou. U některých plísní a hub je to již při teplotách přesahujících 35°C, jiné druhy hynou až při teplotách nad 60°C. Po ošetření je nutné postižená místa ošetřit fungicidními přípravky, které zabrání opětovnému výskytu. To ale není vše. Je potřeba, aby se podmínky jež vedly k výskytu hub a plísní odstranily, původ vlhkosti je třeba najít, je-li vlhkost původem ze zdiva a vhodnými stavebními úpravami zajistit cirkulaci vzduchu, někdy i vyšší teplotu v místnosti nebo objektu. V tomto směru nabízíme poradenství a konzultace s našimi odborníky, abychom našli nejvhodnější a k dané problematice a specifičnosti místa nejúčinnější řešení i s ohledem na finanční náročnost. (bezplatné konzultace volejte NONSTOP)

mikrotechnologie 4

Mikrovlnná technologie pro sanaci dřeva

Nabízíme vysoušení zdiva, likvidaci dřevokazného hmyzu, hub a plísní pomocí působení mikrovlnné energie. Zaručíme nesrovnatelně vyšší rychlost a vysokou účinnost zákroků ve srovnání s jinými technologiemi.

 

 

Potřebujete poradit ?

Využijte naši bezplatné odborné konzultace !

Mikrovlnné vysoušení zdiva ještě znovu

K zavlhčení dochází při záplavách, vytopením prasklých vodoinstalací, při zatečení z vadných dešťovodů nebo výskytem technologické vody při stavebních pracích. Nadměrnou vlhkost ve stavebních kontrukcích - zdivo, podlahy, možno efektivně vysoušet pomocí mikrovlnného zařízení.

Energie elektromagnetických mikrovln s výkonem 1,5 - 6 kW pronikající stavební konstrukcí se mění na termokinetickou energii tím, že působí na molekuly vody, které se rozkmitají kmitočtem o frekvenci 2,4 GHz. Dochází k zahřátí vody obsažené v konstrukci, která se rychleji odpařuje.

Výhody

Na rozdíl od jiných vysoušecích systémů (např. kondenzační vysoušeče, termomety), které působí jen povrchově, energie mikrovlnného vysoušení působí přes vysoušenou konstrukci přímo na zdroj vlhkosti - vodu.

Mikrovlnné vysoušecí zařízení se stává z vyzařovací jednotky a elektronického ovládacího panelu. Vyzařovací jednotka popojíždí nad vysoušenou plochou a je dálkově ovládána. Rychlost vysoušení je odvislá od druhu vysoušené konstrukce a jejího vlhkostního stavu. Mikrovlnné vysoušení nenahrazuje technologie dodatečných izolačních clon zdiva, avšak používá se např. pro snížení vlhkosti zdiva před injektážemi. Při mikrovlnném vysoušení staveb nutno dodržovat specifická bezpečnostní opatření, která zajišťuje odborná obsluha.

 

 

Back to Top


Vysoušení | Bazény | Podlahy | Střechy
Zavolejte z jakéhokoliv kraje ČR!

Kontakty:
email:
telefon NON STOP:


IČO:
02157608
DIČ:
CZ02157608
moravskoslezsky olomoucky zlinsky jihomoravsky vysocina pardubicky kralovehradecky liberecky ustecky karlovarsky plzensky jihocesky stredocesky praha